Kwiecień miesiącem o tematyce przyrodniczej i ekologicznej

18 dni temu

W kwietniu poprzez różne formy pedagogiczne w ramach projektu „Z ekologią na ty”, realizowanego poprzez działalność: plastyczną, muzyczną, ruchową,  słowną i przyrodniczą- zakładanie w salach zielonych kącików,  dzieci mogły utrwalać i poszerzać wiedzę dotyczącą tematyki „Dbamy o naszą planetę”.

W Dzień Ziemi 22 kwietnia 2024r. dominował w naszym przedszkolu kolor zielony . W poszczególnych grupach odbyły się warsztaty twórcze dostosowane do wieku dzieci. Na warsztatach zostały wykonane prace plastyczne z wykorzystaniem wtórnych materiałów.

Prace przedszkolaków ozdobiły szatnię przedszkolną, tworząc wystawę dla rodziców. Wiele radości dostarczyło dzieciom wspólne spotkanie grup, gdzie zaprezentowano przygotowany program artystyczny- wiersze, tańce, piosenki, związane z tematyką „Chrońmy przyrodę”.  Czas spotkania wykorzystany został również na zabawy integracyjne.

Podczas tygodnia ekologicznego, grupy młodsze mogły uczestniczyć w Balu Ekologicznym a starszaki w quizie „Z ekologią na ty”. Zdobywając wiedzę o przyrodzie i zachowaniach związanych z ekologią, nie zapomniano również o zdrowym odżywianiu. Dzieci przygotowały zdrowe surówki, soki oraz plakaty dotyczące zdrowego żywienia, w oparciu o literaturę „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

Działanie w ramach tematyki „Z ekologią na Ty” sprawiło przedszkolakom wiele radości. Wszystkich rodziców zapraszamy do kontynuowania i pogłębiania tej tematyki w domu podczas codziennych działań,  spacerów i wycieczek.