Informacja dla rodziców dzieci z gr IV ,,Smerfy

Ogłoszenie gr. IV „Smerfy”

Szanowni Rodzice, 25 listopada (poniedziałek)  dzieci wspólnie z nauczycielem włączą się w projekt organizowany przez wyd. MAC „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pogłębianie więzi dziecka z rodzicem podczas wspólnego czytania.

Jak to będzie wyglądało?
Wspólnie z dziećmi wybierzemy misia, który będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest przeczytanie bajki dziecku oraz misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne, co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.

Zanim poczytacie dziecku i misiowi proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Na karcie: „Tu byłem” proszę wpisać imię dziecka, pomóc odrysować jego dłoń i zachęcić Waszą pociechę do wykonania rysunku dla misia. Wpiszcie tytuł bajki/ książeczki którą przeczytaliście. Wasz czas spędzony z misiem na czytaniu bajki możecie udokumentować, wklejając zdjęcie. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa

*Miś będzie wędrował po domach przedszkolaków od poniedziałku do piątku: w poniedziałek wybrane dziecko otrzyma misia i w środę przynosi go wraz z wypełnionym dzienniczkiem do przedszkola. Kolejne dziecko otrzymuje misia w środę
i przynosi do przedszkola w piątek.

Otrzymacie Państwo oświadczenie dot. wyrażenia przez Państwa zgodny na udział Waszego dziecka w projekcie. Wypełniony formularz proszę przekazać nauczycielowi grupy.