SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 115
Strona głowna  /  WESOŁE NUTKI
WESOŁE NUTKI

ROK SZKOLNY 2020/2021

Istniejący od wielu lat w naszym przedszkolu zespół wokalno- instrumentalny: ”Wesołe Nutki”, po 2 latach przerwy wznawia swoją działalność. Ze względu na procedury COVID – 19 w tym roku szkolnym do zespołu nie będą rekrutowane dzieci z różnych grup wiekowych. Zajęcia muzyczno- rytmiczno – wokalne w ramach działalności zespołu będą prowadzone w grupie II - ”Biedronki”. Będą  one oparte o program autorski z zakresu edukacji muzycznej: „Muzykalny przedszkolak”, autorstwa Renaty Pietkiewicz

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ZESPÓŁ ,,WESOŁE NUTKI"

ZAWIESZA DZIAŁALNOŚĆ

Zespół wokalno - instrumentalny ,,Wesołe nutki" prowadzony jest w naszym przedszkolu przez mgr Renatę Pietkiewicz. Rozpoczął on swoją działalność we wrześniu 2008 roku.

Głównym celem jego powstania było rozwijanie uzdolnień muzycznych  dzieci z naszego przedszkola, co realizowane jest poprzez::

• poznawanie nowych, ciekawych tematycznie piosenek i zabaw z ich wykorzystaniem
  • grę na instrumentach perkusyjnych do wybranych utworów muzyki klasycznej
  • ćwiczenia wokalno – rytmiczne
  • zdobywanie doświadczeń scenicznych dzięki występom na konkursach  i przeglądach muzycznych oraz podczas uroczystości przedszkolnych

Zespół tworzą  dzieci przejawiające uzdolnienia muzyczne w wieku 4- 6 lat. Dzieci rekrutowane są do niego  drogą przesłuchania muzycznego w pierwszych tygodniach roku szkolnego. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Osiągnięcia dzieci prezentowane są podczas występów na przeglądach i konkursach muzycznych organizowanych przez krakowskie Domy Kultury oraz przedszkola a także podczas występów na terenie naszej placówki.

„Wesołe Nutki” każdego roku biorą udział w Przeglądach Dorobku Artystycznego Przedszkoli,

organizowanych przez MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, w Małopolskim Konkursie Piosenki: „Przedszkolaki śpiewają” – organizowanym przez: Centrum Młodzieży im. H.Jordana w Krakowie oraz w wielu innych okazjonalnych konkursach muzycznych.

O efektach pracy na zajęciach oraz o dużych zdolnościach artystycznych dzieci świadczą  z pewnością wszystkie zdobywane na tych konkursach miejsca punktowane i wyróżnienia.

W roku szkolnym 2018/19 zespół ,,Wesołe Nutki" zawiesza działalność.

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-18