Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontakt
SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE NR 115
Strona głowna  /  Wydarzenia

 

 

Wydarzenia

Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie po raz 29 zorganizowało Małopolski konkurs piosenki: „Przedszkolaki Śpiewają”. Ze względu na sytuację pandemiczną konkurs ten odbył się online. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje solistów z grupy: „Biedronki” – Martynka i Igor.  Zgodnie z regulaminem konkursu  dzieci wykonywały jedną piosenkę, a ich występy zostały zarejestrowane na filmiku i wysłane do organizatora.

Z wielką radością informujemy, że Igor znalazł się na liście dzieci wyróżnionych. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-15 07:50:27

Dnia 9.06.2021 odbyła się w ogrodzie przedszkolnym uroczystość –Pożegnania dzieci z grupy Słoneczek z przedszkolem. Oprócz piosenek i wierszy związanych z zakończeniem pobytu dzieci w przedszkolu przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce dotyczącej Dnia Mamy i Taty. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i książkę. Wszystkim dzieciom życzymy słonecznych wakacji i sukcesów w nauce szkolnej a rodzicom dziękujemy za owocną współpracę. Nauczycielki i pani Marta grupy IV

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-14 13:16:59

            W dniu 08.06.2021 r. odbyło się, w ogrodzie naszego Przedszkola, Uroczyste Spotkanie z okazji Pożegnania dzieci idących do Szkoły oraz Święta Rodziny,

z udziałem  zaproszonych gości – Pani Dyrektor oraz Rodziców przedszkolaków.  Nasi mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem przedstawili program artystyczny, na który złożyły się: wiersze, piosenki, tańce. Nie brakowało radości i wzruszeń.

 Dzieci oprócz braw od gości otrzymały od p. Dyrektor I Nauczycielek gratulacje za wspaniały występ oraz życzenia sukcesów w szkole i udanych wakacji. Rodzice otrzymali podziękowania za współpracę. Rodzice złożyli podziękowania Pani Dyrektor oraz Nauczycielkom za opiekę i naukę dzieci. Była również niespodzianka dla dzieci- Smerfiki otrzymały upominki: pamiątkowe dyplomy, książki oraz worki – plecaki  z przyborami szkolnymi.

Wszystkim Dzieciom gratulujemy wspaniałego występu,Ich Rodzicom dziękujemy za udział w uroczystości i współpracę. Jeszcze raz życzymy Dzieciom i Rodzicom dużo radości i samych sukcesów.

           

 

  

                                                                      

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-11 09:13:24

 

 Z radością powitaliśmy słoneczną pogodę w wyczekiwanym Dniu Dziecka . Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wesoło wyruszyły do ogrodu przedszkolnego , żeby podziwiać pełen dowcipu i niespodzianek pokaz iluzjonisty . Po oglądnięciu pokazów czekały na dzieci zabawy muzyczne i taneczne , przy których mogły wyrazić swoją ekspresję i radość.  Dla każdej grupy przygotowano również warsztaty – wykonanie kolorowego lizaka oraz zabawę balonami .

Po pełnych emocji zabawach każda grupa chętnie pozowała do zdjęcia z miłym hipopotamem .

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom dużo , dużo zdrowia oraz radości czerpanej ze wspólnych zabaw z rówieśnikami w przedszkolu i pogodnego dzieciństwa w domu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-06-06 17:27:40

23.03.2021 roku  nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta  Krakowa, którzy przeprowadzili w każdej grupie wiekowej krótką prelekcję na temat ,,Unikaj zagrożeń”. Strażnicy  przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady zachowania się w różnych sytuacjach. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę ze smokiem  Barbakusem (symbolem krakowskiej Straży Miejskiej )oraz  naklejkę z emblematem Straży Miejskiej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-03-23 20:20:37

W mroźny zimowy czas dzieci obserwowały zza okna kolejną porę roku. Poznały jej charakterystyczne cechy, dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na śniegu, poznały i utrwalały alarmowy numer telefonu 112, nazywały wybrane zimowe dyscypliny sportu. Wykonały prace plastyczne inspirowane poznaną porą roku. W styczniu przygotowały krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wzięły udział w zorganizowanym na sali przedszkolnej Balu Karnawałowym.  Piękna zimowa pogoda pozwoliła krasnalom na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci pokonywały zimowy tor przeszkód, brały udział w mini zawodach „kto pierwszy dobiegnie do mety”. Dużo radości sprawiły dzieciom spontaniczne zabawy na śniegu, próby wspólnego lepienia bałwanka. Zimowe wyjścia do ogródka przedszkolnego dały dzieciom możliwość w doskonaleniu samodzielnego ubierania i rozbierania się. Zima u Krasnoludków przyniosła nowe doświadczenia oraz umiejętności, a wszystko przebiegało w serdecznej atmosferze.

komentarzy: (0)
data dodania: 0000-00-00 00:00:00

Drodzy rodzice w minionych miesiącach, realizowaliśmy tematykę związaną z aktualną porą roku. Dalej doskonalimy umiejętności matematyczne, wykorzystując do tego między innymi matę do kodowania. Zabawy te sprawiają im wiele radości, ale także ćwiczą koncentrację uwagi, myślenie logiczne oraz utrwalają kierunki w przestrzeni. Podczas kodowania na dywanie dzieci uczą się zadaniowego podejścia do stawianych problemów i pracy zespołowej.

W grudniu odwiedziła nas Mikołaj, ubraliśmy choinkę i wykonaliśmy ozdoby bożonarodzeniowe. Dużo radości sprawiło nam wspólne śpiewanie kolęd.

W styczniu przygotowywaliśmy się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ozdobiliśmy dla nich laurki i wykonaliśmy drobne upominki. Z okazji ich święta, dla naszych kochanych Babć i Dziadków przygotowaliśmy także krótki występ.

Zima w tym roku obdarzyła nas śniegiem, dając nam tym samym wiele radości, mimo to z utęsknieniem czekamy na wiosnę.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-25 17:55:50

Drodzy rodzice kolejny miesiąc  upłyną bardzo szybko. W minionym miesiącu dzieci miały możliwość pracować z robotami GeniBotami . Była to dla nich prawdziwa frajda. Dzieci musiały zaprogramować robota i doprowadzić go do określonego celu (używały przy tym kart do kodowania). Przedszkolaki w dalszym ciągu doskonalą umiejętności układania elementów na macie z uwzględnieniem wielkości, koloru, kierunku. Sprawia im to wiele radości.  Poprzez kodowanie na dywanie oraz programowanie robotów dzieci utrwalają kierunki w przestrzeni, uczą się przewidywać, potrafią odszukać błąd w kodzie. Zakupione roboty stały się nieodłącznym elementem zajęć. W  minionym miesiącu : dzieci poznały graficzny zapis liter (O, Z, T), poznały piosenki: "Tydzień", "W karnawale".  Podczas przygotowań do karnawału, dzieci dekorowały salę, uczyły się piosenek, dowiedziały się również skąd pochodzi karnawał i kiedy zagościł w Europie. Podczas zabawy karnawałowej, dzieci wspaniale się bawiły. Na zakończenie był przygotowany słodki poczęstunek.

Miesiąc luty był również dla nas miesiącem pożegnania z Anielką. Wspólne zabawy, życzenia i słodki poczęstunek sprawił, że był ten dzień wyjątkowy.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-24 18:48:09

Zima ze swoimi kaprysami upłynęła nam szybko . W czasie spędzonym w przedszkolu doskonaliliśmy swoje matematyczne umiejętności – rozwijając spostrzegawczość koncentrację uwagi i logiczne myślenie podczas zabaw miedzy innymi w kodowanie .

W grudniu odwiedził nas Mikołaj , ubraliśmy choinkę i wykonaliśmy długi łańcuch . Podczas wykonania łańcucha liczyła się nie tylko precyzja lecz również grupowe współdziałanie (zwycięzcy najdłuższego łańcucha na zdjęciu przy choince) .

Udało nam się również doświadczyć zabaw na śniegu. Nasze bałwanki na kilka dni ozdobiły ogród przedszkolny . Tu ujawniły się takie cechy jak wytrwałość - w toczeniu kuli , współdziałanie , pomysłowość .

W styczniu wykonaliśmy prezenty dla kochanych babć i dziadków oraz kalendarz naszych urodzin (w którym miesiącu się urodziłem) .

Z utęsknieniem oczekujemy wiosny .

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-24 18:37:49

W miesiącu styczniu i lutym realizowaliśmy tematykę związaną z aktualną porą roku. Zima zapanowała nie tylko za oknem, ale także w naszej sali. Nasz zimowy kącik stał się inspiracją do różnych prac plastycznych, obserwacji, rozmów i zabaw w tym: badawczych, ruchowych, matematycznych i słownych. Podczas zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się m.in. stąd bierze się śnieg, ile ramion ma śnieżynka, czy śnieg jest czysty, gdzie mieszkają pingwiny. Konstruowaliśmy pierwszą grę ścigankę z podziałem na dwie drużyny – był to wyścig śnieżynek ,,Która śnieżynka dotrze pierwsza do celu „ . Układaliśmy rytmy matematyczne , przeliczaliśmy kule śniegów z rozróżnieniem na duże i małe – określając i porównując ich wielkość z użyciem przymiotników ,, większa” , ,, mniejsza”, bawiliśmy się w ,,Pingwinka” , śpiewaliśmy piosenki o zimie a co najważniejsze  zima była dla nas łaskawa i sypnęła dużą ilością białego puchu, który pozwolił bawić się nam w ogrodzie przedszkolnym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-24 18:23:40

W tym roku szkolnym zabawa karnawałowa w naszym przedszkolu przybrała nieco inną formę jak dotychczas. Ze wzgledu na sytuację epidemiologiczną bal, a właściie bale odbywały się w poszczególnych grupach w ustalonych terminach. W każdej sali przedszkolnej w czasie balu było bardzo kolorowo, głośno, tanecznie i wesoło. Jak co roku to wyjątkowe wydarzenie dostarczyło dzieciom wiele pozytywnych przezyć i radości. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-02-12 18:51:27

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka niestety nie mógł odbyć się w naszym przedszkolu w tradycyjnej formie ze względu na trwającą epidemię. Nie oznacza to, że zapomnieliśmy o tych ważnych dniach w których wszystkie Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje święto. Dzieci z każdej grupy pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały drobne upominki,  niespodzianki dla Babci i Dziadziusia, które  wręczyły  w bezpieczny sposób w dniach 21 i 22 .01.2021.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-24 20:43:24

Wnuczka , wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje – to hasło, które przyświecało laurce którą dzieci z naszego p-la podarowały w tym roku swoim babciom i dziadkom. Ta wyjątkowa kartka przygotowana została w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego a Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie i realizacją przedsięwzięcia pt,,Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. 07.01.2021r w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marta Malec- Lech z zarządu województwa przekazała na ręce nauczycielek  naszego przedszkola kartki  edukacyjne, które mają pomóc ostrzegać seniorów przed oszustami. Kartka oprócz miejsca na własnoręczny, dziecięcy rysunek dla babci, dziadka zawiera edukacyjny wiersz, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa.W zakładce galeria można podziwiać karteczki ozdobione przez nasze przedszkolaki . A  w poniższym linku zdjęcia z przekazania kartek.

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/babciu-dziadku-badzcie-ostrozni

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-21 18:52:01

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA

W grudniu 2020 r w naszym przedszkolu odbyła się akcja ŚWIĄTECZNA PACZKA.  Miała  na celu zebranie produktów spożywczych oraz środków czystości i przekazanie ich rodzinie znajdującej się   w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki Państwa hojności i otwartości serca zebrane produkty trafiły  do rodziny , która bardzo tego potrzebowała.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-09 20:35:52

W dniu 24.11. 2020r grupa IV i V wzięła udział w spotkaniu, którego tematem był smog. Dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące tego, czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. Podczas warsztatów został także poruszony temat segregacji śmieci. Pod koniec spotkania został przeprowadzony quiz, sprawdzający zdobytą wiedzę oraz zostały rozdane dzieciom drobne upominki.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-12-02 15:12:16

Dzieci z grupy V wykazują się bardzo dużą aktywnością w różnych sferach oraz wyobraźnią twórczą zarówno podczas zajęć zorganizowanych o różnej dominacji, jak i podczas zabaw dowolnych. Z dużym zaangażowaniem podchodzą do zadań. Potrafią współpracować w parach i w zespołach.Bogactwo pomysłów można zauważyć w wykonanych przez Smerfy projektach:Dom Smoka Wawelskiego, Mój dom w Krakowie, parasolki, tworzenie gier – opowiadań z udziałem Smoka Wawelskiego.Tworzenie gier – opowiadań to okazja do: aktywności twórczej, pomysłowości, wymyślania zadań, współdziałania, opowiadania, przeliczania, porównywania liczby elementów, odczytywania i pisania, np. START, META, ćwiczenia w orientacji na kartce, w stronach: lewa, prawa oraz czerpania radości ze wspólnej gry z kolegą, koleżanką i zdobywania umiejętności wygrywania i przegrywania. Zachęcamy Państwa do tworzenia wspólnie z dziećmi tego typu gier planszowych na różny tamat. Życzymy dobrej zabawy! Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08 17:38:03

Po długiej nieobecności w przedszkolu wszyscy z utęsknieniem wróciliśmy do wspólnych zabaw, rozmów, wspólnego budowania i twórczości plastycznej. Jesień zainspirowała nas do wykonania różnorodnych prac – Tytuły , niektórych naszych dzieł to -To jestem ja,  obrazek z figur geometrycznych, malowanie dyni poprzez kropkowanie, To kot a to koty, wydzieranka owoce.Tematyka – Czyste powietrze realizowana w grupie według programu Sanepidu zainspirowała nas do rozmów i wykonania plakatów dotyczących tego ważnego problemu.Dużą popularnością w naszej grupie cieszą się klocki Lego i ćwiczenia, które wykonujemy w książkach utrwalając poznane litery.Zapraszamy do galerii zdjęć IX-XI 2020

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08 17:15:11

Drodzy Rodzice miniony miesiąc był dla nas obfity w różne atrakcje. Wspólnie przeżywamy wiele wspaniałych chwil, którymi chcemy się z Wami podzielić. Od września bierzemy udział w projekcie "Uczymy dzieci programować" . Na tych zajęciach dzieci korzystały z  maty do kodowania , kolorowych kubeczków, krążków rozwijających kompetencje matematyczne, cyfrowe, kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji. Dzieci na zajęciach biorą czynny udział poprzez: oglądanie, dotykanie, manipulację przedmiotami  itd. Wszystkie zajęcia odbywają się w miłej atmosferze. Do grona przedszkolaków dołączyła 3 dzieci, które zostały Pasowane na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor.  Wspólne zabawy na świeżym powietrzu, również dają wiele radości.  Prace plastyczne są wykonane estetycznie z wielkim zaangażowaniem dzieci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08 17:04:08

Z nową energią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Za nami już ponad dwa miesiące wspólnej  zabawy i  nauki. Każdy dzień spędzony w  przedszkolu sprawia że jesteśmy bogatsi w nowe   doświadczenia, umiejętności i przyjaźnie . Poznaliśmy już naszą nową salę , jej kąciki tematyczne, wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z zabawek i odkładania ich na wyznaczone miejsce. Zawarliśmy umowy, które dotyczą odpowiedniego zachowania się w szatni przedszkolnej , na sali, przy stolikach podczas posiłków, w łazience przedszkolnej , w ogrodzie w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Biedronka Malwinka  która jest symbolem naszej grupy przypomina nam o tych  umowach i zasadach, a także motywuje nas do podejmowania działalności plastycznej. Stworzyliśmy już dużo różnych prac które można podziwiać  w szatni przedszkolnej. Bardzo lubimy kolorować, rysować, układać puzzle, budować z klocków, tańczyć i śpiewać. Pogodna  jak do tej pory jesień sprawiła , że często przebywamy w ogródku przedszkolnym, tam czas spędzamy na swobodnych zabawach ruchowych. W zakładce ,,galeria” można zobaczyć zdjęcia będące zaledwie małym urywkiem naszego dnia codziennego.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08 16:50:01

Minęły już dwa miesiące pobytu w przedszkolu, minął okres adaptacji do nowych całkiem innych warunków. Jesteśmy już „ zgraną paczką”, znamy swoje imiona oraz miejsca przy stolikach.  Wiemy, że podczas trwającej pandemii musimy dbać o zdrowie:  czystość rączek, kichanie w rękaw. Potrafimy już bawić się zgodnie i w małych grupkach. Chętnie bierzemy udział we wspólnych zabawach przy muzyce i ze śpiewem. Znamy już kilka wierszyków. Bardzo podoba nam się pobyt w ogródku przedszkolnym, korzystanie z huśtawek i kolorowych zjeżdżalni. Polubiliśmy przedszkolne „przekąski owocowe” oraz inne posiłki. Jest nam tutaj dobrze, bezpiecznie i wesoło. Możecie to wszystko zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w galerii.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-11-08 16:40:41

Udział reprezentantów grupy V „Smerfy”

Samorządowego Przedszkola nr 115 w Krakowie

w XV Nowohuckim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych

 

W październiku 2020 roku czwórka reprezentantów grupy V „Smerfy”oraz naszego Przedszkola wykonała plakat nt.”Zielona Nowa Huta” w ramach XV Nowohuckiego PrzegląduTwórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych.Celem przeglądu było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat Nowej Huty, rozwijanie ich kreatywności przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.Na plakacie autorzy przedstawili wybrane miejsca Zielonej Nowej Huty, jak: Kopiec Wandy, Zalew Nowohucki, zielony budynek przedszkola, zielony plac zabaw. Plakat został nagrodzony dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody ( chusta i pisaki do malowania oraz dzwonki do gry) będą wykorzystane w pracy z dziećmi. Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom konkursu.

Organizatorami konkursu byli:

  • Samorzadowe Przedszkole nr 151 z oddziałami integracyjnymi  w Krakowie.
  • Samorzadowe Przedszkole nr 104 z oddziałami integracyjnymi  w Krakowie.
  • Rada Dzielnicy XVI i XVIII

 

  

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-31 20:19:41

Uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka.”

W dniu 29.10.2020 r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. W tej miłej uroczystości wzięły udział dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę przedszkolną. W nietypowej na dzień dzisiejszy sytuacji związanej z pandemią COVID 19 w tym spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci z grupy „Krasnoludków”, 3 dzieci z grupy „Biedronki”, 2 dzieci z grupy „Tańczące żabki”, 5 dzieci z grupy „Smerfy”. Uroczystość rozpoczęły dzieci z najmłodszej grupy, które zaprezentowały starszym kolegom krótki program artystyczny. Następnie Pani Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem” dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Z okazji tej wyjątkowej uroczystości dzieci otrzymały  pamiątkowe dyplomy.  Na zakończenie pan fotograf wykonał dzieciom grupowe i indywidualne zdjęcia z tej ceremonii.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-10-29 19:59:56

                    

Za nami parę dni nowego roku szkolnego 2020/2021, a przed nami wiele wspólnych miesięcy pełnych zabaw i przygód. Życzymy naszym przedszkolakom dużo radości,, ciekawych, twórczych zabaw, dobrego humoru, nowych przyjaźni i niezapomnianych wrażeń.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-12 23:17:26

Archwium