Warsztaty przyrodnicze  w przedszkolu.

20 dni temu

18. 04. 2024 r w naszym przedszkolu odbyły się kolejne warsztaty przyrodnicze prowadzone przez Wesoły Uniwersytet. Tematem zajęć były "Metamorfozy w przyrodzie". Edukatorzy przywieźli ze sobą:  dwie żabki oraz rekwizyty służące do zaprezentowania poszczególnych etapów rozwoju: biedronki, żaby oraz jaszczurki.  Na podstawie krótkich filmików edukacyjnych, prowadzący  wyjaśnili  pojęcie metamorfozy i zaprezentowali to na konkretnych przykładach. Dzieci  miały możliwość obserwować z bliska wygląd  przywiezionych żabek.  Edukatorzy w sposób humorystyczny opowiadali o ciekawostkach ze świata tych zwierząt. Na zakończenie odbyło się podsumowanie i utrwalenie wiadomości. Za każdą poprawną odpowiedź, przedszkolaki otrzymywały naklejki.