22 marca - Światowy Dzień Wody.

miesiąc temu

22 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Wody.Dzieci poznały ciekawostki o wodzie.Dowiedziały się, że woda jest niezbędna do życia ludzi, zwierzątm i roślin. Niestety nie wszyscy mieszkańcy naszej planety mają dostęp do czystej, pitnej wody.Woda służy również do mycia, prania, do transportu i uprawiania sportów wodnych.Dzieci poznały żródła wody,obieg wody w przyrodzie,drogę wody do kranu.Dowiedziały się, że wodę musimy oszczędzać i w jaki sposób to robić.Przedszkolaki uczciły dzień wody również tańcem, piosenką, doświadczeniami z wykorzystaniem wody, pracami plastycznymi.Dziękujemy Państwu za przebranie dzieci w ubrania, w kolorze niebieskim.

Pamiętajmy! Światowe zasoby słodkiej wody maleją. Dbajmy wszyscy codziennie o wodę