Spotkanie z policjantkami i ,,Inspektorem Wawelkiem

5 miesiące temu

01.12.2023 roku policjantki  z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie  wraz z maskotkami smoka ,,Inspektora Wawelka” odwiedziły nasze przedszkole. Funkcjonariuszki przeprowadziły  w każdej grupie wiekowej  zajęcia edukacyjno – profilaktyczne podczas których przekazały  treści dotyczące odpowiedniego  zachowania się podczas kontaktu z osobą obcą, podczas spotkania z agresywnym psem, a także zaprezentowały w obrazowy sposób  alarmowy numer 112, tak aby dzieciom łatwiej było go zapamiętać. W utrwalaniu tych wiadomości bardzo pomocny  był smok ,,Inspektor Wawelek” czyli maskotka krakowskiej policji która okazała się sporą atrakcją. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał od naszych gości kolorowanki, odblaski i naklejkę z podobizną smoka Wawelka oraz słodką niespodziankę.