Warsztaty przyrodnicze  w przedszkolu

5 miesięcy temu

28. 11. 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły sie warsztaty przyrodnicze prowadzone przez Wesoły Uniwersytet pt "Kto śpi zimą, a kto nie?  Dzieci poznały zwierzęta które zasypiają  w sen zimowy (jeż, świstak, niedźwiedź), sposób przygotowania się do zimy, ich przysmaki, legowiska. Dowiedziały się również o zwyczajach jakie można zaobserwować u wiewiórek (które nie zasypiają w sen zimowy), sposób  przechowywania zapasów min. suszenie grzybów. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia, pogłaskania i karmienia jeża. Warsztaty zakończyły się podsumowaniem wiadomości na temat poznanych zwierząt. Za każdą poprawną odpowiedź dziecko otrzymało nagrodę w postaci naklejki. Warsztaty prowadzone w humorystyczny sposób , bardzo przypadło przedszkolakom do gustu.