RATUJEMY MISIE - spotkanie z ratownikiem medycznym

5 miesięcy temu

W dniu 24 listopada podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy III, IV, V wzięły udział w spotkaniu  z ratownikiem medycznym w ramach kampanii „Ratujmy misie” zorganizowanej przez firmę Impuls Życia.

„Ratujemy Misia” to kampania, której celem jest działanie upowszechniające wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Jej głównym celem jest zapoznanie dziecka z wizerunkiem ratownika, umiejętność współpracy dziecka z ratownikiem, udzielenie informacji – jak się nazywa, co mu dolega, co się stało; zapoznanie dziecka ze sprzętem i materiałami opatrunkowymi; nauka numeru ratunkowego i wezwania pogotowia, umiejętność udzielenia właściwych informacji dyspozytorowi.

Zajęcia te były dla dzieci dużym przeżyciem, a sposób prowadzenia z wykorzystaniem przyniesionych do przedszkola misiów okazał się super  pomysłem.