Warsztaty przyrodnicze  w przedszkolu

6 miesięcy temu

30. 10. 2023 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze. Przedszkolaki dowiedziały się na przykładzie życia wybranych zwierząt co to jest symbioza,  na czym ona polega, czy warto być w symbiozie z innymi zwierzętami. Edukatorzy  z "Wesołego Uniwersytetu", prezentowali  krótkie filmiki  edukacyjne podczas których  dzieci dowiedziały się na czym polega  symbioza:  Błazenka z ukwiałem,  nosorożca z bąkojadem, Kraba Pustelnika z ukwiałem. Dzieci mogły zobaczyć żywe  kraby w muszlach (obserwować jak się poruszają, wchodzą i wychodzą z muszli, odważni mogli potrzymać kraba na ręce). Warsztaty prowadzone w radosnej atmosferze, przeplatanej quizami utrwalającymi wiadomości za które dzieci otrzymywały nagrody w postaci naklejek.