Nasze przedszkolaki podczas występów w Domu Kultury

12 miesięcy temu

Dnia 10.05.2023 dzieci z grup IV i V wzięły udział w 26 Przeglądzie Dorobku Artystycznego Przedszkoli organizowanym przez Dom Kultury „Dom Harcerza” ul. Lotnicza 1 w Krakowie.

Grupa IV zaprezentowała się w kategoriach: orkiestry, formacje taneczne, zespoły wokalne, soliści. Dzieci zagrały na instrumentach perkusyjnych do melodii „Tarantella”, zatańczyły z kolorowymi pałeczkami do piosenki: „Ramaja”, zaśpiewały i wykonały układ taneczno – ruchowy do piosenki: „Taniec Mai”. Dodatkowo z tej grupy wystąpiła też dwójka solistów: Martynka i Oliver z piosenkami: „Mama dobrze wie”,  „Domowa piosenka”.

Grupa V wystąpiła w kategoriach: orkiestry, formacje taneczne i soliści. Dzieci wykonały instrumentację do utworu: „Vivo cantando”, zatańczyły układ tańca nowoczesnego do piosenki: „Samba longa”  , a solistka Ola wykonała piosenkę: „ Czuję świat”.

Dodatkowo  jako solista wystąpił też przedstawiciel grupy III – Igor. Zaprezentował on jury oraz dzieciom na widowni własną interpretację piosenki: „Przyszła wiosna do lasu” .

Kilka dni temu została nam przekazana przez organizatorów bardzo miła  informacja, iż znaleźliśmy się na liście laureatów tego konkursu:

• Grupa „Słoneczka” w kategorii „orkiestry”
  • Grupa: „Smerfy”” w kategorii „formacje taneczne”
  • Martynka z grupy „Słoneczka” w kategorii „soliści”

Dnia 27.05.2023 podczas pikniku rodzinnego, który odbędzie się w siedzibie organizatora, będzie ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów z nagrodami. Przedstawiciele z dwóch najstarszych grup będą reprezentować nasze przedszkole podczas tej uroczystości.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciakom, które wystąpiły i zaprezentowały swoje uzdolnienia taneczno – rytmiczno – wokalne.