Wystawa prac plastycznych inspirowanych dziełami malarzy.

rok temu

W ramach tygodnia artystycznego „Kolorowy świat wokół nas” odbyła się w naszym przedszkolu wystawa twórczości dziecięcej, inspirowana twórczością malarzy: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Kinga Chromy , Claude Monet , Vincent Van Gogh , Henryk Weyssenhoff oraz Ferdinand Hodler .

Wybrane prace plastyczne dzieci z wszystkich grup to dzieła powstałe od września 2022 roku do kwietnia 2023r. W ciągu roku szkolnego przedszkolaki brały udział w warsztatach artystycznych poza przedszkolem, odwiedzały Dom Jana Matejki oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych przez nauczycielki z naszego przedszkola – pogłębiając tematykę malarstwa artystycznego dostosowaną do wieku danego dziecka.

Prace odzwierciedlające dziecięcy świat sztuki inspirowany twórczością dorosłych artystów.