rok temu

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu realizowaliśmy tematykę związaną z ochroną Ziemi. Było to związane z Światowym Dniem Ziemi, który przypada na 22.04, natomiast w naszym przedszkolu obchodziliśmy go 21.04 w piątek. Jest to największe ekologiczne święto światowe obchodzone od 1970 roku, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Tematyka zajęć w tym tygodniu dotyczyła głównie ochrony przyrody, jej znaczenia oraz segregacji odpadów. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. W trakcie całego tygodnia przedszkolaki śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze związane z tematyką ochrony przyrody. Oglądały także filmy edukacyjne o tematyce: recykling, ochrona planety, jak być eko. Na koniec tygodnia w piątek, każda grupa posadziła przed przedszkolem kwiaty.