Międzynarodowy Dzień Teatru

rok temu

27.03.2023 w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Teatru.W tym dniu dzieci we wszystkich grupach brały udział w różnorodnych zajęciach mających na celu przybliżenie i poznanie  Teatru jako rodzaju sztuki widowiskowej w której aktorzy na żywo przedstawiają sztukę dla zgromadzonej publiczności. Dzieci poznawały pracę :aktorów, reżysera, scenarzysty  charakteryzatorów, garderobianych,  suflera i imnych waznych zawodów w teatrze. Przebierały się w różne stroje przedstawiające postacie z bajek , wykorzystując różne rekwizyty wcielały się w rolę ulubionych bohaterów.Przedszkolaki oglądały także filmy edukacyjne o teatrze. Mogły przebyć wirtualny spacer po teatrze oglądając teatr nie tylko jako widzowie  ale również od zaplecza.Dzieci w grupie V przedstawiły bajkę pt. "Jaś i Małgosia"z podziałem na rolę. W innych grupach bawiły się w teatr "cieni" lub przy pomocy pacynek doskonaliły swoją mowę. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonywały kukiełki i maski teatralne.Dzień Teatru w naszym przedszkolu obfitował w różnorodne propozycje sprzyjające  kreatywnej zabawie.