Starsze grupy zwiedzają Dom Jana Matejki

rok temu

Na przełomie miesięcy lutego i marca dzieci z grup III, IV i V w trzech różnych  terminach wybrały się do centrum Krakowa, by tam przy ulicy Floriańskiej 41 zwiedzać pod kierunkiem przewodnika dom wielkiego polskiego malarza – Jana Matejki. W drodze do muzeum dzieci oglądnęły  pomnik Jana Matejki mieszczący się na Plantach tuż przy Barbakanie, widziały też budynek Akademii Sztuk Pięknych, który jest miejscem związanym z osobą tego artystyi. Pobyt w Domu Jana Matejki był z pewnością bardzo ciekawym doświadczeniem – dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem słuchały tego, co miała im do powiedzenia Pani przewodnik. Miejscami, które najbardziej zapadły w pamięci dzieciom były : salon artysty z meblami sprowadzanymi z Włoch oraz jego pracownia. Podczas wizyty w Domu Jana Matejki dzieci utrwaliły wiadomości na temat tego malarza, jego życia i twórczości, zdobyte wcześniej podczas zajęć w przedszkolu.