Światowy Dzień Kota

rok temu

17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Obchody tego święta mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, oraz skierowanie  uwagi na koty bezdomne i głodujące, których w Polsce niestety nie brakuje. W związku z tym wszystkie grupy z naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach dydaktycznych poświęconych kociej tematyce. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat kotów, zapoznały się z ich obyczajami i sposobami pielęgnacji. Obejrzały film edukacyjny, stawiły czoła wielu zagadkom, a także wykonały piękne prace plastyczne.  Oprócz tego z wymalowanymi nosami, wąsami oraz kocimi uszami przeglądały albumy poświęcone kotom, a także brały udział  w wielu zabawach muzyczno-ruchowych. Wszystko po to, by ten dzień jak najbardziej zapadł w ich pamięć, nie tylko ze względu na radość płynącą z zabawy, ale też z uwagi na cel jaki niosą obchody Dnia Kota.