Smerfy gr V i Rozśpiewane słoneczka gr IV w Szkole Podstawowej nr 100

rok temu

24.01.2023r dzieci z grupy V i IV poraz trzeci w tym roku szkolnym zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej  nr 100.

Panie nauczycielki przygotowały dla naszych starszaków ciekawe lekcje. Dzieci na małej sali gimnastycznej miały okazję " bawić się " robotami - pieskami , które to sterowane przy pomocy aplikacji w telefonach komórkowych poruszały się po dużych planszach . Zajęcia te dały także dzieciom możliwość poznania  zasad kodowania.

Następną ciekawą lekcją była możliwość zapoznania się z klasą lekcyjną ze wszystkimi nowościami multimedialnymi.

Dzieci przy tablicy interaktywnej samodzielnie rysowały i rozwiązywały różne zadania.

Miały możliwość pobawić się różnorodnymi klockami.

Poznały sposób ważenia na wadze szalkowej.

Oglądały model układu słonecznego oraz krótki film o naszej plancie Ziemi .

Ostatnia lekcja przygotowana dla przedszkolaków odbyła się na dużej sali gimnastycznej.

Na początek dzieci oglądały występy , układy taneczno - akrobatyczne w wykonaniu dziewczynek z klas starszych. Po pokazach nasze starszaki brały udział w zawodach sportowych i zabawach ruchowych przygotowanych i prowadzonych przez panią nauczycielkę wychowawania fizycznego.

Wizyta w Szkole jak zwykle była bardzo ciekawym wydarzeniem , wspaniałym przeżyciem i lekcją dla dzieci,  które po wakacjach zasilą szeregi szkoły i podejmą w niej naukę.