Strażnicy miejscy w roli aktorów

rok temu

W poniedziałek  19.12.2022 r nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy,którzy tym razem wystąpili w  roli aktorów prezentując bajkę pt,,Królestwo zakręconego czasu - czyli bajka o mądrych dzieciach". Przedstawienie miało charakter profilaktyczny. Poprzez formę teatralną funkcjonariusze Straży Miejskiej utrwalili z przedszkolakami wiedzę dotyczącą między innymi:  przechodzenia przez ulicę, przyjmowania prawidłowej postawy ciała podczas ataku psa oraz odpowiedniego zachowania się w kontakcie z osobą obcą. Główni bohaterowie przedstawienia czyli: Smok Barbakus, Adaś, Strażniczka Zwierząt, Strażniczka Świateł oraz Strażnik Dźwięku włączali przedszkolaki w przebieg przedstawienia utrwalając tym samym przekazywane zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa.