Wycieczka do kopalni soli w Bochni

rok temu

W dniu 06.12.2022 r. została zorganizowana wycieczka do Kopalni Soli  w Bochni. Udział w niej wzięły dzieci  z grupy: III, IV i V.

Pobyt edukacyjny „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” był spotkaniem dzieci z tradycją i  miało formę interaktywnego zwiedzania najstarszej kopalni soli w Polsce. Wędrując   z przewodnikiem dzieci poznały historię powstania kopalni, zwiedziły zabytkowe solne wyrobiska ukryte ponad 200 metrów pod ziemią. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki wagonikami górniczymi. Po pokonaniu dodatkowo 309 schodów w dół nasi przewodnicy zaprowadzili nas do Mikołaja, gdzie dzieci poznały  prawdziwą historię biskupa  z Miry, który bezinteresownie pomagał tym, którzy tego potrzebowali. Mikołaj obdarował każde dziecko upominkiem w postaci woreczka   z solą. Na dużej sali balowej dzieci miały okazję do swobodnych tańców w rytmie znanych piosenek.  W czasie całego 3,5 godzinnego pobytu pod ziemią mieliśmy także czas na chwilkę odpoczynku, który wykorzystaliśmy na posiłek i regenerację sił. Spotkanie z Mikołajem, prezenty i wspólne zdjęcie  w tak niezwykłym miejscu było dla dzieci ogromnym przeżyciem. Do przedszkola wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi.