Wizyta w Szkole Podstawowej nr 100

rok temu

23.11.2022r. Dzieci z grup IV i V odwiedziły Szkołę Podstawową nr 100. Panie nauczycielki ze szkoły przygotowały dla przedszkolaków lekcje biologii i języka angielskiego. W pracowni biologicznej dzieci miały możliwość poznać układ kostny człowieka, mogły przez mikroskop obserwować tkankę kostną oraz robiły doświadczenia z wykorzystaniem wody ,octu , oleju , barwników spożywczych , tabletek musujących i sody oczyszczonej. Tworzyły wulkan i lawę . Na lekcjach języka angielskiego w specjalnej sali multimedialnej dzieci utrwalały słówka z języka angielskiego poznane na zajęciach w przedszkolu,  w tym celu wykorzystywały słuchawki. Lekcje prezentowane przez  nauczycielki były bardzo ciekawe,  dzieci były zainteresowane i aktywne .Pobyt w szkole to dla dzieci ciekawe doświadczenie na przyszłość.