Zakończenie realizacji Ogólnopolskich Projektów Edukacyjnych w roku szkolnym 2021/2022

rok temu

Grupa II Biedronki i V Smerfy zakończyła realizację czterech ogólnopolskich projektach edukacyjnych:/

• „Uczymy Dzieci Programować”,
  • „Kreatywny przedszkolak- kreatywne dziecko”,
  • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”,
  • „Z darami natury świat nie jest ponury”.

Podczas realizacji projektów „Kreatywny przedszkolak- kreatywne dziecko” oraz   „Z darami natury świat nie jest ponury” przedszkolaki rozwijały kreatywność i twórcze myślenie. Doskonaliły takie umiejętności jak: planowania pracy, logicznego myślenia, usprawnianie motoryki małej, koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy. Udział w programie „Uczymy Dzieci Programować” prowadził dzieci w świat programowania i robotyki. Dzieci realizując zajęcia w programie „Uczymy Dzieci Programować” poznały matę do kodowania (dużą i małą) oraz kolorowe kubeczki, z których min. budowały wieże i układały kolorowe rytmy. Dodatkowo dzieci z grupy V do realizacji zadań wynikających z projektu wykorzystywały roboty edukacyjne oraz tablicę interaktywną. Realizacja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” pozwoliła na rozwijanie               i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Udział we wszystkich czterech projektach dostarczył naszym przedszkolakom wiele radości i zabawy.