Wycieczka do ZOO

rok temu

Dnia 30.05.2022r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wycieczce do krakowskiego Zoo. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie Dnia Dziecka. Kierując się wyznaczonymi ścieżkami dzieci  miały okazję z bliska zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki.  Zachwycały się pingwinkami, które sprawiały wrażenie jakby czekały na wizytę przedszkolaków i dawały popis swoich pływackich umiejętności, co wywoływało zachwyt i uśmiech na buzi dzieci. Podczas wycieczki znalazł się czas na  krótki odpoczynek i słodki posiłek. Zmęczeni,  ale radośni wracaliśmy  do przedszkola. Wycieczka  do ZOO była bardzo udana. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.