Wycieczka gr III do Lasku Wolskiego

W słoneczny, wiosenny dzień 13.04.2022  dzieci z grupy III pojechały na wycieczkę do Lasku Wolskiego. Tam w Centrum Edukacji Ekologicznej –Symbioza uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo – ekologicznych pt ,,Historyjka z życia drzewka”. Warsztaty prowadził pan Jakub – edukator przyrody. Dzieci poznały proces życia drzewka począwszy od nasionka poprzez jego kiełkowanie i wzrastanie. Poznały budowę drzewa , dowiedziały się w jaki sposób oblicza się jego wiek, oraz tego że drzewa tak jak ludzie chorują. Podczas warsztatów  budowały  z gotowych naturalnych materiałów  model drzewa.  Dopełnieniem zdobytej na warsztatach wiedzy był spacer na terenie Lasu Wolskiego. Tym razem naszym przewodnikiem była pani Ania która utrwaliła  wiedzę przedszkolaków na temat drzew wykorzystując  do tego nasze zmysły. Dlatego też dzieci spacerując obserwowały, nadsłuchiwały, wąchały, dotykały. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.