Tydzień Artystyczny w przedszkolu

Tydzień Artystyczny w przedszkolu

W dniach 04.04 - 08. 04. 2022 r.  w naszym przedszkolu odbył się Tydzień Artystyczny inspirowany twórczością J. Tuwima i J. Brzechwy.

Podczas tygodnia dzieci poznały krótkie biografie znanych polskich pisarzy (poetów) m. in. Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przedszkolaki słuchały wiersze i opowiadania wyżej wymienionych autorów. Dzieci ze wszystkich grup, wzięły udział w warsztatach  plastycznych - gdzie miały możliwość pracy z drewnem (dzieci ozdabiały cekinami i materiałem piankowym  - drewniane  serca , które zostaną wręczone rodzicom w dniu ich święta).Dzieci wykonały ilustracje do znanych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima i zaprezentowały je na wystawie w szatni przedszkola.  Na koniec tygodnia, każda grupa przygotowała krótki występ poświęcony omawianej twórczości, który został nagrany i wysłany rodzicom drogą mailową .