,,Spotkanie z teatrem" czyli witamy w przedszkolu Teatr Eden

Dwukrotnie w tym miesiącu gościliśmy aktorów Teatru „Eden”,którzy w tym szczególnym, przedświątecznym czasie wprowadzili nasze przedszkolaki w wyjątkowy świat ponadczasowych wartości.

9 grudnia dzieci z młodszych grup miały okazję oglądać przedstawienie pt „Najcenniejszy prezent”. Jego fabuła nawiązywala do problemu jakim jest szybkie tempo życia , a co za tym idzie brak czasu dla drugiego człowieka. Okazało się, iż najcenniejszym prezentem dla chłopca- bohatera przedstawienia  jest czas wspólnie sędzony ze swoim tatą.

Z kolei dzieci starsze w dniu 15.12.21 oglądały przedstawienie pt „Legenda o Św.Mikołaju” Treść przedstawienia uwrażliwiała młodego widza na problem biedy, niedostatku w kontrascie z wielkim przepychem i bogactwem.Dzieci śledząc losy głównego bohatera zobaczyły ile radości daje obdarowywanie ludzi potrzebujących oraz dzielenie się z innymi tym, co mamy.

Niezwykle cenne dla dzieci są przedstawieniaz z wyrażnym, czytelnym przesłaniem. Te zdecydowanie takie były. Cieszymy się,że nasze dzieciaki pokazały,że są wrażliwe na potrzeby innych, chętne do pomocy.