Strażnicy miejscy w przedszkolu

,,Unikaj zagrożeń” pod takim hasłem odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty edukacyjne prowadzone przez funkcjonariuszy SM. Spotkania ze strażnikami przebiegały w dwóch turach: 17.11.2021 z udziałem dzieci młodszych z grup I, II,III i  21.11.2021  w grupach IV oraz  V. Strażnicy miejscy z wydziału profilaktyki przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem w domu, w przedszkolu, na placu zabaw, na drodze, w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Krótka pogadanka  poparta ilustracjami z konkretnego wydarzenia zobrazowała dzieciom  zagrożenia wynikające z różnych codziennych czynności, zabaw i sytuacji. Przedszkolaki otrzymały omawiane obrazki do pokolorowania w celu utrwalenia zdobytych wiadomości. Wszystkie dzieci  na pamiątkę spotkania dostały opaskę odblaskową ,a dodatkowo strażnicy podarowali każdej grupie wiekowej zestawy edukacyjne w postaci gier i historyjek obrazkowych do wykorzystania podczas wspólnych zabaw.