ROZŚPIEWANE SŁONECZKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 100

Dnia 12.10.2021 r. Rozśpiewane Słoneczka uczestniczyły w lekcji pt. “Świat Mikroskopów”.Dzieci poznały mikroskop, lupę i lornetkę jako urządzenia badawcze.Oglądały różne preparaty pod mikroskopem m.in. krople wody, komórki liści, włos, igłę sosny.Następnie podczas przekazu multimedialnego poznały ptaki żyjące wśród nas (gil, kos, jaskółka, sowa, szczygieł). Oglądały i porównywały modele ptaków oraz samodzielnie układały puzzle z ich wizerunkami.Interesująca rozmowa o ekologii była wstępem do dalszych ciekawych doświadczeń.Słoneczka poznały zasadę pozyskiwania prądu za pomocą pomidora, ziemniaka i cytrynyoraz zasadę działania prądnicy napędzanej wiatraczkiem oraz latarki (dynamo) napędzanej ręcznie.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, wyszły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.
Podziękowaliśmy Paniom nauczycielkom za zaproszenie i przygotowanie ciekawej lekcji w postaci warsztatów.