Gr V Smerfy w Szkole Podstawowej nr 100.

13 października 2021r Dzieci z gr V  odwiedziły Szkołę Podstawową nr 100 brały udział w lekcji biologii w formie warsztatów.

Zajęcia prowadziła  nauczycielka biologii ze szkoły.Dzieci poznały przyrządy do obserwacji,  lupę,  lornetkę i mikroskop.Miały okazję oglądać przez mikroskop przygotowane preparaty np. skórę,  pantofelka, skórkę cebuli , bakterie serowe, igłę sosny, liść,  włos.Było to bardzo ciekawe i ekscytujące zajęcie.W następnej części zajęć dzieci poznały wygląd różnych ptaków,  kosa, gila  szczygła , jaskółkę brzegówkę, sowę pojdźkę  i wiele innych gatunków. Oglądały modele przedstawiające ptaki, słuchały odgłosów tych ptaków, układały indywidualnie puzzle z ptakami. Bardzo ciekawa była również rozmowa na temat ekologii.Dzieci poznały ekologiczny sposób wytwarzania prądu metodą mechaniczną ( latarka na korbkę), wiatrową i pozyskiwanie energii elektrycznej zawartej w warzywach takich jak ziemniak,  pomidor i cytryna. Przedszkolaki zwiedziły szkołę, poznały pana dyrektora i niektórych nauczycieli. Wydarzenie to było wielkim poznawczym przeżyciem dla dzieci.