Zima u Krasnoludków.

ponad 2026 lat temu

W mroźny zimowy czas dzieci obserwowały zza okna kolejną porę roku. Poznały jej charakterystyczne cechy, dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na śniegu, poznały i utrwalały alarmowy numer telefonu 112, nazywały wybrane zimowe dyscypliny sportu. Wykonały prace plastyczne inspirowane poznaną porą roku. W styczniu przygotowały krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wzięły udział w zorganizowanym na sali przedszkolnej Balu Karnawałowym.  Piękna zimowa pogoda pozwoliła krasnalom na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci pokonywały zimowy tor przeszkód, brały udział w mini zawodach „kto pierwszy dobiegnie do mety”. Dużo radości sprawiły dzieciom spontaniczne zabawy na śniegu, próby wspólnego lepienia bałwanka. Zimowe wyjścia do ogródka przedszkolnego dały dzieciom możliwość w doskonaleniu samodzielnego ubierania i rozbierania się. Zima u Krasnoludków przyniosła nowe doświadczenia oraz umiejętności, a wszystko przebiegało w serdecznej atmosferze.