Zabawy w Żabkach

Drodzy rodzice kolejny miesiąc  upłyną bardzo szybko. W minionym miesiącu dzieci miały możliwość pracować z robotami GeniBotami . Była to dla nich prawdziwa frajda. Dzieci musiały zaprogramować robota i doprowadzić go do określonego celu (używały przy tym kart do kodowania). Przedszkolaki w dalszym ciągu doskonalą umiejętności układania elementów na macie z uwzględnieniem wielkości, koloru, kierunku. Sprawia im to wiele radości.  Poprzez kodowanie na dywanie oraz programowanie robotów dzieci utrwalają kierunki w przestrzeni, uczą się przewidywać, potrafią odszukać błąd w kodzie. Zakupione roboty stały się nieodłącznym elementem zajęć. W  minionym miesiącu : dzieci poznały graficzny zapis liter (O, Z, T), poznały piosenki: "Tydzień", "W karnawale".  Podczas przygotowań do karnawału, dzieci dekorowały salę, uczyły się piosenek, dowiedziały się również skąd pochodzi karnawał i kiedy zagościł w Europie. Podczas zabawy karnawałowej, dzieci wspaniale się bawiły. Na zakończenie był przygotowany słodki poczęstunek.

Miesiąc luty był również dla nas miesiącem pożegnania z Anielką. Wspólne zabawy, życzenia i słodki poczęstunek sprawił, że był ten dzień wyjątkowy.