Zimowy czas u Słoneczek

Zima ze swoimi kaprysami upłynęła nam szybko . W czasie spędzonym w przedszkolu doskonaliliśmy swoje matematyczne umiejętności – rozwijając spostrzegawczość koncentrację uwagi i logiczne myślenie podczas zabaw miedzy innymi w kodowanie .

W grudniu odwiedził nas Mikołaj , ubraliśmy choinkę i wykonaliśmy długi łańcuch . Podczas wykonania łańcucha liczyła się nie tylko precyzja lecz również grupowe współdziałanie (zwycięzcy najdłuższego łańcucha na zdjęciu przy choince) .

Udało nam się również doświadczyć zabaw na śniegu. Nasze bałwanki na kilka dni ozdobiły ogród przedszkolny . Tu ujawniły się takie cechy jak wytrwałość - w toczeniu kuli , współdziałanie , pomysłowość .

W styczniu wykonaliśmy prezenty dla kochanych babć i dziadków oraz kalendarz naszych urodzin (w którym miesiącu się urodziłem) .

Z utęsknieniem oczekujemy wiosny .