Zimowe zabawy u Biedronek

W miesiącu styczniu i lutym realizowaliśmy tematykę związaną z aktualną porą roku. Zima zapanowała nie tylko za oknem, ale także w naszej sali. Nasz zimowy kącik stał się inspiracją do różnych prac plastycznych, obserwacji, rozmów i zabaw w tym: badawczych, ruchowych, matematycznych i słownych. Podczas zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się m.in. stąd bierze się śnieg, ile ramion ma śnieżynka, czy śnieg jest czysty, gdzie mieszkają pingwiny. Konstruowaliśmy pierwszą grę ścigankę z podziałem na dwie drużyny – był to wyścig śnieżynek ,,Która śnieżynka dotrze pierwsza do celu „ . Układaliśmy rytmy matematyczne , przeliczaliśmy kule śniegów z rozróżnieniem na duże i małe – określając i porównując ich wielkość z użyciem przymiotników ,, większa” , ,, mniejsza”, bawiliśmy się w ,,Pingwinka” , śpiewaliśmy piosenki o zimie a co najważniejsze  zima była dla nas łaskawa i sypnęła dużą ilością białego puchu, który pozwolił bawić się nam w ogrodzie przedszkolnym.