Gr V w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej nr 100

21 stycznia 2020r dzieci z grupy V Rozśpiewane Słoneczka odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 100 na os. Albertyńskim. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece.  Bibliotekarka - Pani Ewa- powitała przedszkolaków i na wstępie zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać.  Zobaczyły jak wygląda karta czytelnicza oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani Ewa przeczytała wiersze, które zwróciły uwagę dzieci na poszanowanie książek i właściwe obchodzenie się z nimi. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka wypożyczyła nam książkę „Kłopoty z ulicy Rumiankowej” oraz każdemu przedszkolakowi podarowała zakładkę do książki.