Zajęcia przyrodnicze: "Kto śpi zimą, a kto nie"

W dniu 10.12.2019r. odbyły się w naszym Przedszkolu zajęcia przyrodnicze:„Kto śpi zimą, a kto nie?”.Wzięły w nich udział dzieci z wszystkich grup. Przedszkolaki dowiedziały się jak spędzają zimę wybrane gatunki zwierząt. Usłyszały ciekawostki na temat zimowych zwyczajów: jeży, wiewiórek, niedźwiedzi i świstaków. Zajęcia były przekazane w atrakcyjnej formie dla dzieci.  Uczestnicy zajęć dowiedzieli się na przykład: Dlaczego niedźwiedzie budzą się zimą?; Kiedy rodzą się małe niedźwiadki?; Wjaki sposób wiewiórka suszy grzyby? Co jedzą i gdzie śpią zwierzęta? Które z nich nie zapadają w sen zimowy? Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska jeża. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały filmy, wysłuchały wiele ciekawostek oraz zabawnych historyjek o zwierzętach. Zajęcia były okazją do poszerzenia wiadomości dzieci, uczenia szacunku do zwierząt oraz rozbudzenia zainteresowań fascynującym światem zwierząt.