Spotkanie z funkcjonariuszem policji z Wydziału Ruchu Drogowego

14.10.2019 r wszystkie grupy naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z policjantką z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.  Spotkanie rozpoczęło się krótką prelekcją której celem było przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w dozwolonym i odpowiednio oznakowanym  miejscu, zapinania pasów bezpieczeństwa  w samochodach, przewożenia  dzieci w fotelikach oraz konieczności noszenia odblasków. W grupach starszych dzieci miały okazję wykazać się wiedzą odpowiadając na pytania naszego gościa, a także biorąc udział w quizie dotyczącym  podstawowych zasad ruchu drogowego. Największą atrakcją spotkania okazał się  radiowóz policyjny który czekał na dzieci   ogrodzie przedszkolnym. Można było do niego wsiąść, włączyć  sygnały dźwiękowe i świetlne. Spotkanie to z pewności na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.