Warsztaty ekologiczne w Baryczy gr IV i V

W dniu 09 i 10 października dzieci z gr. IV „Smerfy” i gr. V „Rozśpiewane słoneczka” wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum Ekologicznym Barycz. W trakcie zajęć dzieci pogłębiały swoją wiedzę na temat proekologicznych zachowań. Przedszkolaki przechodząc ścieżką edukacyjną dowiedziały się w jaki sposób segreguje się i  utylizuje  śmieci, zapoznały się z funkcjonowaniem składowiska, z pracą śmieciarek i kompaktorów zagniatających odpady. Poznały również sposób sortowania i kompostowania. Dzięki edukacyjnym tablicom imitujących poszczególne pomieszczenia w naszych mieszkaniach i zawartych w nich różnych sprzętów (pralka, suszarka do włosów, telewizor ,meble, lustra itp.)   dzieciom łatwiej było przyswoić  widzę dotyczącą tego co dzieje się z tymi rzeczami po ich zużyciu. Zrozumiały takie pojęcia jak: ,,elektrobrygada”  czy  ,, zbiórka odpadów wielkogabarytowych” . Podczas tych zajęć przedszkolaki miały również  okazję  zobaczyć co można otrzymać  z plastikowych butelek w procesie recyklingu.