Gr. IV Smerfy na warsztatach w księgarni

W poniedziałkowe przedpołudnie 07. 10. 2019 r. dzieci z gr. IV „Smerfy” udały się na spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci p. Ewą Podleś. Warsztaty są kontynuacją akcji „Biblioteka Przedszkolaka”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Spotkanie odbyło się w Księgarni „Skrzat” na os. Niepodległości 3. Podczas warsztatów plastycznych p. Ewa opowiedziała, o swojej pracy, zdradziła dzieciom sekrety powstawania ilustracji do książek dla najmłodszych. Przedszkolaki zainspirowane opowiadaniem pt. „Jak oswoić potwory”, wykonały samodzielnie swoje potworki. Dzieci przyklejały, ozdabiały, nadawały kształt swoim wytworom. Na zakończenie warsztatów zostało wykonane pamiątkowe zdjęcia wraz z p. Ewą i potworkami. Prace plastyczne dzieci można podziwiać na wystawie w szatni przedszkolnej. Uśmiechom i radości ze spotkania nie było końca.