Biblioteka Przedszkolaka w gr. III

W roku szkolnym 2018 / 2019 dzieci z gr. III „Tańczące żabki” zostały włączone w Akcję „Biblioteka Przedszkolaka” (– projekt realizowany przez Fundację „Burza Mózgów” oraz Kraków – Miasto Literatury UNESCO”.) Celem akcji było pogłębienie rodzinnych więzi oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Do  czytania książek zapraszaliśmy Babcie i Dziadków, którzy prezentowali wybrane pozycje czytelnicze dzieciom. Przedszkolaki  poznały historię, m. in. „Pana Maluśkiewicza”    J.Tuwima, wysłuchały opowiadania, pt. „Działka Dziadka Działkowicza”, a także humorystycznych wierszyków M. Rusinka. Wszystkie czytane książki wzbogaciły wiedzę dzieci, a także pozwoliły im na podzielenie się zdobytym doświadczeniem. (Uzupełnieniem czytanych bajek było wykonanie zadani w kartach pracy).  Serdecznie dziękujemy wszystkim Babcią i Dziadkom za wspólne czytanie książek oraz spędzony czas!