Muzeum Obwarzanka gr IV

22.05.2019 r dzieci z gr IV wybrały się do Żywego Muzeum Obwarzanka w Krakowie. Tam   wzięły udział w warsztatach  poznając historię, magiczne składniki oraz etapy powstawania  tego krakowskiego smakołyku . Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać własnego niepowtarzalnego obwarzanka, którym mogły pochwalić się później swoim rodzicom. Zagniatały drożdżowe ciasto, wałkowały, zaplatały i formowały obwarzanka. Na ekranie monitora przedszkolaki śledziły proces parzenia go w gorącej wodzie  oraz wypiekania ciasta. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się czym obwarzanek różni się od precla lub bajgla. Miały  także okazję do spróbowania świeżutkiego chrupiącego regionalnego wyrobu. Na zakończenie warsztatów każdy jego uczestnik otrzymał  za swoją pracę dyplom czeladnika .