Wycieczka dzieci z grup: Tańczące Żabki, Biedronki -Śladami Stanisława Wyspiańskiego

W dniu 15.04.2019 r. dzieci z grupy II i III brały udział w wycieczce pt „Śladami Stanisława Wyspiańskiego".Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości dzieci o twórczości słynnego malarza z Krakowa St. Wyspiańskiego.15.01.2019 r. przypadała 150 rocznica urodzin artysty. Pani przewodnik przybliżyła przedszkolakom ciekawostki związane z malarzem. Dzieci zobaczyły Planty krakowskie.W kościele św. Franciszka z Asyżu uczestnicy wycieczki podziwiali 5 witraży wykonanych wg projektu St. Wyspiańskiego m. in. „Bóg Stwórca” Dzięki pani przewodnik przedszkolaki dowiedziały się jakie motywy zaprojektował artysta na ścianach kościoła i dlaczego. Dzieci miały okazję zobaczyć makietę przedstawiającą kościół Franciszkanów. W Pawilonie Wyspiańskiego podziwiały 3 witraże zaprojektowane przez malarza. Duże wrażenie wzbudził u wszystkich zegar na dziedzińcu Collegium Maius. Przy melodii pieśni akademickiej Gaudeamus wszyscy obejrzeli przesuwające się figurki 6 postaci, w tym króla Wł. Jagiełły i królowej Jadwigi. Dzieci miały również okazję zobaczyć  Rynek na którym trwają przygotowania do świąt Wielkanocnych. Z zainteresowaniem wysłuchały również legendę o Lajkoniku. Spacer szlakiem St. Wyspiańskiego zakończony został na Plantach gdzie przedszkolaki spróbowały tradycyjne, krakowskie obwarzanki. Program wycieczki był bogaty. Wszystkie przedszkolaki zdobyły tytuł dzielnego wycieczkowicza. Wycieczka była źródłem niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki dowiedziały się również na czym polega praca przewodnika wycieczek. Dziękujemy p. Małgorzacie, naszemu przewodnikowi za poszerzenie wiadomości dzieci oraz panu kierowcy autokara za bezpieczną jazdę.