Muzyczne Laboratorium

W dniu 15.11.2018 gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków, którzy zaprezentowali naszym przedszkolakom program artystyczny związany z Polskimi Tańcami Narodowymi. Dzieci poznały w formie warsztatowej takie tańce narodowe jak: Polonez, Krakowiak, Mazur, Oberek i Kujawiak. Przedszkolaki poznały także podstawowe kroki tych tańców i przyśpiewki związane z danymi regionami. Dzieci na zajęciach tańczyły w parach, kole i małych kółeczkach. Słuchały muzyki granej na takich instrumentach muzycznych jak: skrzypce i pianino.

Spotkanie z muzykami z „Muzycznego laboratorium” było bardzo interesującym i pouczającym spotkaniem. Przybliżyli oni dzieciom wiedzę na temat muzyki folklorystycznej i polskich tańców narodowych.