Biblioteka Przedszkolaka w gr. III "Tańczące żabki"

Dzieci z grupy III „Tańczące żabki” włączyły się w realizację projektu „Biblioteka Przedszkolaka”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację „Burza Mózgów” oraz „Kraków – Miasto literatury UNESCO”.  Jego celem jest promocja czytelnictwa, która łączy pokolenia.

W listopadzie w gr. III miało miejsce spotkanie inaugurujące, które poprowadziła Pani Anna Kaszuba – Dębska. Dzieci otrzymały minibibliotekę – skrzynię z książkami, w której znajduje się 10 nowości czytelniczych. Celem projektu jest promocja czytelnictwa oraz stworzenie przez dzieci własnej książki na bazie czytanych utworów literackich. Każde dziecko otrzymało teczkę, którą ozdobiło za pomocą typograficznych stempli oraz karty pracy, które będą wykorzystane podczas działań warsztatowych. Działania warsztatowe poprzedziła prezentacja nowości czytelniczych dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wspólne czytanie książki. Pani Renia – Babcia Leona S. przeczytała wybraną przez dzieci książkę pt. „Pan Maluśkiewicz i Wieloryb” J. Tuwima.

Po przeczytaniu książki i rozmowie na temat jej treści dzieci wykonały na jednej z kart pracy zadanie. Tym zadaniem było narysowanie wieloryba.

Projekt będzie kontynuowany przez naszą grupę na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy z udziałem zapraszanych babć i dziadków.

Zachęcamy Babcie i Dziadków do wzięcia udziału w projekcie!