Projekt Edukacyjny ,,Piękna nasza Polska cała"

W roku szkolnym 2018/2019 dwie najstarsze grupy naszego przedszkola ,,Rozśpiewane słoneczka” i ,,Smerfy” przystąpiły do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Piękna nasza Polska cała”

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jego celem jest:

• Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.
  • Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Warunkiem udziału w projekcie jest wykonanie co najmniej 11zadań  wybranych z listy proponowanych. Wśród tych zadań było między innymi: przygotowanie uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, nauka hymnu narodowego, nauka piosenki i wiersza patriotycznego, tańca ludowego,  zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej i regionalnej, udział w konkursie pieśni patriotycznej, zasadzenie w ogrodzie przedszkolnym ,,drzewa wolności”, wysłanie karty pocztowej ,,do bohatera” itd.

Wykonaliśmy wszystkie 11 zadań z czego jesteśmy bardzo dumni. Niebawem relacje z wykonania zadań w projekcie umieścimy na łamach miesięcznika ,,Bliżej Przedszkola”