Spotkanie z kucharzem w gr III

W miesiącu październiku w gr III  ,,Roztańczone Żabki ” miało miejsce niezwykle spotkanie dzieci z jednym z rodziców  wykonującym  zawód kucharza. Tym  rodzicem był tata Ksawerego który zaprezentował dzieciom ciekawy sposób  kiszenia cytryny, rabarbaru, cukini, moreli czy tez szparagi. Poznanie przez dzieci konserwowania innych warzyw niż tylko ogórki czy kapusta sprawiło, że przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat przetworów i sposobu przechowywania warzyw i owoców  na zimę. Przyniesione specjalnie na tę okazję duże słoje z wypełnionymi kiszonkami w różnych kolorach sprawiały że wszystko chciało by się spróbować dlatego też  dopełnieniem spotkania była możliwość  degustacji  i poznania jednocześnie nowych smaków. Mimo podzielonych zdań dzieci w temacie co było dobre, a co mniej smakowało to i tak spotkanie było niecodzienną lekcją.