Zdrowe kanapki w gr III u ,, Żabek

Dzieci z grupy „Tańczące Żabki” przygotowały zdrowe kanapki

Witaminy A, witaminy C są w owocach i warzywach – każdy o tym wie!

W dniu 20.09. 2018r. dzieci z grupy III na zajęciach wykonały samodzielnie kanapki z ciemnego chleba, z białym serem i warzywami. Dziewczynki pełniące dyżur nakryły do stolików. Po umyciu rąk wszystkie dzieci zostały zaproszone do stolików. Zadaniem uczestników zajęć było posmarowanie kromki serem, a następnie ozdobienie jej pokrojonymi warzywami: czerwoną i żółtą papryką oraz ogórkiem – według pomysłu dziecka. Przedszkolaki z apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Chętnie też schrupały pokrojone w słupki warzywa. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Owoce i warzywa”.Zajęcie miało na celu propagowanie zdrowego odżywiania, zachęcenie dzieci do spożywania warzyw. Była to również okazja do przeliczania warzyw, porównywania ich ze względu na: rodzaj, wielkość, kształt, kolor. Zachęcamy wszystkich Państwa do brania przykładu z grupy „Tańczące Żabki”.